Αθλητικές Εγκαταστάσεις

Σημείο αναφοράς του σχολείου μας είναι οι αθλητικές εγκαταστάσεις με κύριες τα γήπεδα μπάσκετ και βόλεϋ.

Βιβλιοθήκη

Η σχολική βιβλιοθήκη, η οποία στεγάζεται Στην Αίθουσα Πολλαπλών Χρήσεων, απαραίτητο συμπλήρωμα κάθε σχολικής μονάδας, οργανώνεται σταδιακά με γνώμονα την εξυπηρέτηση του εκπαιδευτικού δυναμικού της. Τα βιβλία προέρχονται από αγορές και από δωρεές οργανισμών, φορέων, ιδιωτών καθώς και από αποστολές του Υπουργείου Παιδείας.

Εργαστήριο Πληροφορικής

Στο χώρο του σχολείου μας λειτουργεί αίθουσα πληροφορικής εξοπλισμένη με 10 σταθερούς σταθμούς εργασίας και 3 φορητούς υπολογιστές. Επιπλέον, για τις ανάγκες των μαθημάτων διατίθενται περιφερειακές συσκευές, όπως εκτυπωτής, σκάνερ και βιντεοπροβολέας.

Εργαστήριο Φυσικών Επιστημών

Στο χώρο του σχολείου μας λειτουργεί πλήρως εξοπλισμένο εργαστήριο Φυσικών Επιστημών για τις ανάγκες της διδασκαλίας των εργαστηριακών ασκήσεων.

Άρθρα Υψηλής Επισκεψιμότητας

Ροή Ειδήσεων από ΠΣΔ